דיקור סיני
 הדיקור מגיע אלינו מסין ומתבסס על ידע שעבר מדור לדור במשך אלפי שנים.
הדיקור נעשה ע"י מחטים דקות מאוד במקומות שונים בגוף כמו ידיים, רגליים, בטן, גב, פנים וראש על גבי מסלולים הנקראים מרדיאנים.
כיצד אנו יודעים היכן לדקור ומה המשמעות של כל נקודה, למעשה התורה כולה מבוססת על שנים ארוכות של ניסוי וטעייה. לאט לאט הבינו את הקשר בין נקודות מסוימות לאיברים ספציפיים או לבעיות שונות. ישנן נקודות שטובות לכאבי ראש, לכאבי מחזור, לבעיות גניקולוגיות, לבעיות כתף וכו'. מטפל טוב יודע לעשות את האבחנה המבדלת לכל בעיה וכך להתאים את נקודות הדיקור היעילות ביותר.
כיצד נאבחן את הבעיה, ברפואה הסינית נהוג לאבחן ע"י בדיקה של דופק המטופל והלשון. אנו חשים את אופי הדופק  ומראה הלשון וכך יודעים באיזה איבר פנימי יש בעיה על מנת שנוכל לטפל באופן מדויק ויעיל. בנוסף לכך ישנן בעיות שהן יותר חיצוניות כמו כאב במפרק מסוים, מתיחה של שריר או גיד, כאב גב ובעיות אורטופדיות נוספות אשר נגרמות לעתים מחבלה, תנועה לא נכונה, שחיקה, במקרים כאלו נאבחן את הבעיה בעיקר כתקיעות מקומית שגורמת לכאב. במצב כזה נוכל לדקור באזור הכואב ובכך להניע צ'י ודם ולגרום להקלה ושיפור התנועה, או לחילופין נוכל לדקור אזור מרוחק יותר הקשור לאזור הכואב. כמו כן מחקרים מראים שבזמן דיקור משתחררים אנדורפינים מהמח שאלו בעצם חומרים כימיים המקלים על כאב.
במסגרת הטיפול ניתן לשלב עזרים נוספים כמו כוסות רוח שטובות לשחרור שרירים ע"י הזרמת הדם למקום הכואב, הקלה בצינון, שיעול, שפעת ושחרור כללי. כמו כן ניתן לשלב בטיפול  מוקסה, מדובר על צמח הנקרא לענה מצויה אשר עובר תהליך מיוחד של ייבוש וטחינה ומגיע בסופו של דבר בצורות שונות כמו מוקסה סיגר, מנורת מוקסה, מוקסה עדינה ועוד.
 ישנן אינספור בעיות שדיקור הוא הכלי הטיפולי המתאים עבורן לדוגמה, מיגרנות, בעיות מחזור, בעיות פוריות, דלקות במפרקים שונים, כאב, מעי רגיז, לחץ נפשי ועוד.
הדיקור מתאים לכל גיל, החל מתינוקות ועד הגיל השלישי.