הריון
הריון הינה תקופה אשר מאופיינת במיני תופעות ושינויים העוברים על הגוף. אצלנו במרכז מלווים הריון מיומו הראשון ועד הלידה.  התופעות השכיחות בהן ניתן לטפל: בחילות, עייפות, בצקות, כאבי גב, מיגרנות, טחורים ועוד. כמו כן ניתן בעזרת הדיקור לעזור בהיפוך עובר ובזירוז לידה. נשים רבות חוששות וחושבות שאסור לקבל טיפול בזמן הריון אך ההיפך הוא הנכון. בתקופה זו אשר לא ניתן לקחת תרופות ולהשתמש בתכשירים מסוימים זהו הזמן להיעזר ברפואה המשלימה כל עוד מדובר במטפלים המוסמכים לזה.
 
פריון
בעיות פוריות וקושי להרות הנם שכיחים מאוד כיום. ישנן סיבות רבות מדוע ישנה עלייה בתופעה, לקיחת גלולות למניעת הריון במשך שנים, עלייה בגיל הכניסה להריון, הורמונים ועוד. לעיתים הבעיה היא אצל הגבר, כמו איכות וכמות הזרע, לעיתים אצל האישה, שחלות פוליציסטיות והעדר מחזור, רירית דקה, הפלות חוזרות ועוד. כמו כן ישנם מקרים רבים בהם בני הזוג נבדקו ונמצאו כשירים ובריאים אך עדין מתקשים להרות. כיום ידוע והוכח מחקרית שליווי התהליך בעזרת הרפואה המשלימה מעלה את אחוזי ההצלחה בכניסה להריון ובאפקטיביות טיפולי הפוריות. חשוב לשלב טיפול מגע העוזר בזרימה נכונה באזורים חיוניים לתהליך כמו האגן אצל האישה ובדיקור וגם בשינוי תזונתי במידת הצורך ופעילות גופנית מתאימה. כמו כן לחץ וסטרס שאופיניים מאוד לתקופה זו גם פוגעים בתהליך ולכן ישנה חשיבות גבוהה ביותר לבוא ולקבל טיפול תומך ומרגיע.
  
גניקולוגיה
תחום זה כולל בתוכו את בעיות הפריון וליווי ההריון אך ישנן בעיות רבות נוספות הקשורות לנושא זה. בעיות מחזור שונות כמו כאבי מחזור, מחזור לא סדיר, מצבי רוח ורעב מוגבר לפני המחזור, העדר מחזור, דימום חזק מאוד הגורם לאנמיה ועוד. אנדומטריוזיס, וסטיבוליטיס, ואגיניסמוס, הרפס ואגינלי, סיבוב של השחלה, שחלות פוליציסטיות, גרד, אדמומיות, כל אלו בעיות שניתן לטפל בהן באמצעות דיקור וטיפולי מגע. תחום זה אינו זוכה לקבל מענה ברפואה המערבית למעט גלולות ולכן הרפואה המשלימה תופסת מקום נכבד בנתינת פתרונות עבור תופעות נפוצות אלו.

אורטופדיה   
מדובר בתחום רחב מאוד הכולל בתוכו בעיות כמו: פריצות דיסק, כאבי כתפיים, כאבי צוואר, תפיסות שרירים, כאבי ברכיים, נקעים, כאבי פרקים, נימול ,הרדמות הגפיים ועוד. כאשר מדובר בפריצת דיסק למשל, הרפואה המערבית ממליצה על פיזיותרפיה ובמקרים קשים ניתוח. ברפואה המשלימה ניתן באמצעות סדרת טיפולים לגרום להקלה משמעותית ואף להעלים את הכאב, ההקרנות לרגליים, הנימול ובכך למנוע התערבות כירורגית ולתת למטופל איכות חיים. כאשר יש שחיקה של סחוס בברך, קרע של שריר, מתיחה של רצועה בכתף הדיקור נותן מענה לכאב בשילוב של חימום, מגע וטכניקות נוספות. מאחר ומדובר לרוב בבעיות כרוניות כדאי לעשות רצף טיפולים ולאחר שנוצרת הטבה חשוב להגיע לתחזוקה שוטפת.