כיצד אדע מה הטיפול המתאים לי ביותר?
במרכז שלנו ניתן לחוות מגוון טיפולים, ולהחליט איזה סוג טיפול ואיזה מטפל מתאימים ביותר למצבך. כמו כן אנו תמיד ממליצים לשלב טיפול מגע כמו שיאצו, טווינה, רפלקסולוגיה או עיסוי עם טיפולי דיקור, כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.


האם עליי להיבדק ע"י רופא לפני הטיפול?
בהתאם לתלונה של כל מטופל, נפנה אותו לבדיקת רופא מתאים. אין הכרח להיבדק ע"י רופא טרם הגעתך לטיפול.                                                                                        
במידה ונבדקת ע"י רופא טרם הטיפול, כדאי להצטייד בבדיקות שנעשו.

איך להתכונן לטיפול?
מומלץ שלא לאכול כשעה-שעתיים לפני הטיפול.    לטיפולי דיקור/ שיאצו/ טווינה, יש להגיע בבגדים נוחים וקלילים (טרנינג, טייץ וכד'),   חולצה עם שרוול קצר או ארוך (לא גופיה), ולהצטייד בזוג גרביים רזרבי.                                       

כל כמה זמן רצוי לקבל טיפול?
כאשר סובלים מבעיה מסוימת באופן אקוטי, כדאי ורצוי לקבל טיפולים תכופים ככל הניתן, ולפחות פעם בשבוע. לאחר שהבעיה האקוטית נפתרה, מומלץ להגיע לטיפול תחזוקה פעם בשבועיים, על מנת לשמר את המצב הקיים.

מה ההבדל בין שיאצו/טווינה לעיסוי?
שיאצו וטווינה אלו טיפולי מגע שמתבצעים בלבוש מלא של המטופל, ללא שימוש בשמן או חומרים אחרים, בניגוד לעיסוי.  בנוסף,  עיסוי מטפל ברמת הרקמה והשריר, בעוד השיאצו והטווינה פועלים על מרידיאנים, ויכולים אמנם לעבוד על השרירים אך נותנים מענה גם לבעיות פנימיות יותר כמו בעיות עיכול, בעיות מחזור ומיגרנות, ואפילו למצבים נפשיים כגון חרדה ולחץ.

האם מותר לי להיות מטופלת בדיקור/שיאצו בהריון?
אפשר ואף רצוי לקבל טיפול בהריון, מאחר ודיקור ושיאצו מועילים מאוד לתופעות השכיחות בהריון, כגון: בחילות, צרבות, טחורים וכאבי גב. חשוב, עם זאת, לוודא כי המטפל הינו מוסמך לטיפול באישה הרה.

באילו מצבים ותלונות מטפלת הרפואה הסינית?
כל מצב גופני או נפשי יכול לקבל מענה במסגרת הטיפול: כאבי ברכיים וגב, ועד לבעיות פוריות, דיכאון וחרדה. כאמור, עפ"י השקפת עולמנו, הטיפול האידיאלי הינו טיפול שמשלב רפואה קונבנציונלית ורפואה משלימה.

האם דיקור כואב?
דיקור אינו כואב. הוא נעשה  בעזרת מחטים דקות מאוד ועדינות. ישנן נקודות רגישות יותר מאחרות, אך הדיקור עצמו אינו כואב. לעיתים יש תחושה של "חשמל סטטי" בנקודת הדיקור או של נימול. כל אלו תגובות טובות ונורמאליות.
 
כיצד הדיקור עובד? האם יש חומר במחט עצמה?
המחט אינה מכילה שום חומר. לאורך אלפי שנים גילו הסינים, ע"י ניסוי וטעייה, קשר בין נקודות מסוימות לטיפול בבעיות שונות. ישנן נקודות בעלות תפקיד מסוים, לדוגמא: נקודה שנבחר לטיפול בכאבי מחזור / נקודה אחרת לטיפול בכאבי ראש וכדומה.
 
באילו מקומות שמים את המחטים?
ישנן יותר מ-400 נקודות דיקור בגוף, הפזורות לאורך מסלולים הנקראים מרדיאנים. ישנם מספר מקומות בהם לא דוקרים - עיניים, טבור, פטמות, פה. המקומות הנפוצים הם הרגליים, הידיים, הגב והבטן.

האם דיקור יכול להזיק?
דיקור אינו יכול להזיק. לעיתים, במידה והטיפול אינו מדויק, רמת היעילות שלו קטנה יותר אך לא נגרם כל נזק.

האם ההשפעה של הדיקור מיידית?
בהרבה מקרים ניתן להרגיש הטבה מיד לאחר הטיפול, בייחוד כשהבעיה היא אקוטית, כמו לדוגמא בכאב חד (כאבי גב לדוגמה). לעיתים ההקלה תורגש רק בימים הראשונים שלאחר הטיפול. חשוב לזכור שטיפול מסוג זה הינו למעשה תהליך של החלמה וריפוי, וכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר יש להתמיד בסדרת טיפולים.